Informacje w sprawie ubezpieczeń społecznych marynarzy

Drukuj
Redakcja

 

    W świetle ogłoszonego ostatnio wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, marynarskie ubezpieczenia społeczne uzyskały nowy status. Wyrok potwierdził zgłaszane od lat przez związek zawodowy uwagi i wnioski o konieczności ustawowej regulacji ubezpieczeń społecznych dla wszystkich marynarzy zamieszkałych na terytorium Polski  niezależnie od bandery statku, na którym wykonują pracę. Wystarczy, że pracodawca marynarza pochodzi z państwa członkowskiego UE lub EEG.

Poniżej załączamy kolejne pismo związkowe pod adresem Rządu.

Pismo związków zawodowych do Ministra GMiŻŚ w sprawie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dot. ubezpieczeń społecznych marynarzy

 

 

 

 

Kolejny Festyn Marynarski za nami ...

Drukuj
Redakcja

 

    W minioną sobotę, 15 czerwca mieliśmy okazję po raz kolejny bawić się na naszym corocznym związkowym Festynie Marynarskim w ośrodku Dworek Oleńka w Tuchomiu.

    W tym roku dopisała nam fantastyczna, prawdziwie letnia pogoda, która zdecydowanie sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu. Pewnie też dlatego zarówno dorośli jak i dzieci tak licznie i chętnie stanęli w konkursowe szranki. Dziewczynki pięknie zaprezentowały swoje umiejętności taneczne podczas wyborów małej miss, a chłopcy szybkość i zwinność w rywalizacji sportowej.

  Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i celności w strzelaniu do tarczy z łuku. Tam cały czas formowała się długa kolejka chętnych. Świetnej zabawy dostarczyło też wszystkim rzucanie kaloszem do opony, ale najwięcej emocji wzbudziły jak zawsze konkurencje siłowe: przeciąganie liny i siłowanie na rękę.

Oczywiście wszyscy zwycięzcy zostali uhonorowani medalami i nagrodami.

   Trzeba jednak przyznać, że w tym roku bezapelacyjnie największą furorę zrobiła dmuchana zjeżdżalnia, na której dzieciaki - te małe i te duże wprost szalały przez całą imprezę.

     Ponieważ po takiej zabawie można porządnie zgłodnieć, gospodarze ośrodka Oleńka jak zawsze zadbali o smaczny poczęstunek dla nas: żurek, grochówkę, bigos, karkówkę, kiełbaski z grilla. Dla chętnych był również popcorn i wata cukrowa.

     Festynową zabawę zwieńczyły tańce na parkiecie przy muzyce na żywo, które trwały do późnego wieczora.

    Ogólnopolski Związek Zawodowy Oficerów i Marynarzy organizuje Festyn Marynarski dla swoich członków już od tak wielu lat, że spokojnie można stwierdzić, że jest to po prostu nasza tradycja. Jest nam naprawdę bardzo miło, że wciąż tak chętnie i licznie przyjeżdżacie ze swoimi rodzinami, z dziećmi, zawsze z dobrymi humorami i ochotą na dobrą zabawę. Cieszymy się, że festyn jest dla was okazją do spotkań i zacieśniania więzów towarzyskich wśród członków naszej związkowej społeczności.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Zapraszamy do festynowej Galerii

 

 

 

Piknik Marynarski - Pobierowo 2019

Drukuj
Redakcja

 

7

 

Jak co roku, w gościnnym Pobierowie, 8 czerwca br. na Pikniku Marynarskim zorganizowanym przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Oficerów i Marynarzy - Inspektorat Szczecin, członkowie naszego Związku wraz z rodzinami mogli rozpocząć sezon letni w bardzo dobrych nastrojach oraz towarzystwie.

Oficjalnym powitaniem wszystkich przybyłych Piknik otworzył Konstanty Michałowski - Inspektor Inspektoratu OZZOiM w Szczecinie. Wspólnej zabawie towarzyszył pyszny poczęstunek: kiełbaski i kaszanki pieczone na ognisku, żurek i bigos z prawdziwej kuchni polowej a i nie zabrakło znakomitego grilla, na którym piekły się soczyste karkówki, boczki, schaby. Przygotowany stolik kawowy zapewniał uczestnikom gorące napoje oraz świeże pączki z miejscowej piekarni. Skosztować można było także pyszne ciasta upieczone przez nasze członkinie. Dobrej zabawie na świeżym powietrzu sprzyjała również ciepła, letnia pogoda. Uczestnicy bawili się przy gorącej muzyce do późnych godzin nocnych.

Równie zadowolone były dzieci, które otrzymały paczki ze słodkościami i napojami z okazji minionego Dnia Dziecka.

Od wielu lat Piknik Marynarski pomaga integrować nasze „morskie” środowisko. Ten wspólny czas jest okazją do bliższego poznania się wymiany doświadczeń z różnych zakładów pracy.

Dodać należy, że dzięki przychylności Dyrekcji Urzędu Morskiego w Szczecinie, mogliśmy spędzić cały weekend nad morzem.

Wszystkim uczestnikom Pikniku Marynarskiego dziękujemy za przybycie, za wspaniałą wspólną zabawę i do zobaczenia w przyszłym roku!

Zapraszamy do Galerii

 

 

Designed by Free Joomla Templates