Strona brazylijska planuje zaprzestać honorowania dokumentów tożsamości marynarzy

Print
Written by Redakcja

 info wepik photo

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Infrastruktury, od dnia 30 kwietnia 2023 r. strona brazylijska planuje zaprzestać honorowania dokumentów tożsamości marynarzy innych, niż wydane na podstawie Konwencji nr 185 Międzynarodowej Organizacji Pracy z 2003 r. dotyczącej krajowych dowodów tożsamości marynarzy, a w tym również polskich książeczek żeglarskich, które są wydawane na podstawie Konwencji nr 108 Międzynarodowej Organizacji Pracy z 1958 r. dotyczącej krajowych dowodów tożsamości marynarzy.

Wskutek tego, strona brazylijska będzie również odmawiać zezwolenia do bezwizowego zejścia na ląd w porcie marynarzom posiadającym dokumenty tożsamości wydane na innej podstawie, niż Konwencja nr 185.

W związku ze spodziewanymi problemami z uznawaniem przez Brazylię polskich książeczek żeglarskich, przekazujemy poniżej informację - z uprzejmą prośbą o przekazanie wszystkim zainteresowanym.

Polish Seamans book - informacja

Problem został przestawiony również na forum UE, ponieważ znaczna część państw członkowskich jest stronami Konwencji nr 108, a tylko nieliczne ratyfikowały Konwencję nr 185.

Temat został przekazany również do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w celu monitorowania działań strony brazylijskiej w przedmiotowej sprawie i stosownej interwencji.

 

Designed by Free Joomla Templates