Projekt SkillSea

Print
Written by Redakcja

 

 

Zrzut ekranu 2020 03 20 o 09.54.30

 

 

Sekcja Morska ETF wraz z europejskim partnerem społecznym ECSA uczestniczy w projekcie o nazwie SkillSea. W ramach tego projektu przeprowadzono badania nad tym, jakie umiejętności są potrzebne specjalistom z branży morskiej, którzy pracują w szybko zmieniającym się przemyśle.
Pierwsze sprawozdanie pokazało, że należy przeprowadzać więcej szkoleń w zakresie zrównoważonego rozwoju, ekologii i digitalizacji. Przyszli oficerowie muszą również rozwijać umiejętności zakresie przywództwa i zarządzania. Potrzebne są również "programy przejściowe", które ułatwiają przejście z pracy na morzu do pracy na lądzie. Wreszcie, naukowcy zalecają, aby szkolenie STCW zostało rozszerzone o prawo morskie, finanse przedsiębiorstw, samodzielną żeglugę oraz inne umiejętności oparte na nowych technologiach. 
Wszystkie te ustalenia mają zasadnicze znaczenie i powinny być natychmiast wykorzystane do dostosowania programów szkoleniowych dla specjalistów morskich. Przyszłe szkolenia i edukacja są niezbędne. 
Umożliwi to awans zawodowy i mobilność w zmieniającym się sektorze transportu morskiego, a w dłuższej perspektywie zagwarantuje zrównoważony rozwój tego sektora w Europie. Przyczyni się to również do zwiększenia atrakcyjności sektora morskiego, zwłaszcza wśród młodych osób oraz kobiet.

 

Zachęcamy do śledzenia strony ETF: www.etf-europe.org 

 

https://www.etf-europe.org/world-youth-skills-day-2020-skills-for-a-resilient-transport-sector/

Designed by Free Joomla Templates